Кубок України з фрі-файту 2017

29 Mar 2017

UA:Перший відкриває сезон видовищних спортивних змагань на суспільному.

31 березня в ефірі телеканалу стартує новий проект "Чоловічий клуб. Фрі-файт. Кубок України".

Вперше в історії Кубок України з фрі-файту – одного з найбільш видовищних бойових мистецтв, заснованих в Україні, – пройде у форматі телевізійного шоу.

"Формат, який ми хочемо запропонувати глядачам UA:Перший, чудово вкладається в концепцію суспільного мовника, – розповідає керівник дирекції спортивних програм Національної суспільної телерадіокомпанії України Нікіта Хорозов. – По перше, це привертає увагу до України як до країни, де народжуються нові види спорту. По друге, великі медіахолдинги приділяють увагу тільки обмеженій кількості видів спорту, а ми маємо розширювати це коло. І на останок – молоді спортсмени матимуть шанс бути поміченими та стати улюбленцями та героями для великої кількості вболівальників".

Спеціально для цього проекту в одному з павільйонів Національної суспільної телерадіокомпанії України було збудовано майданчик, де 30 найтитулованіших бійців з фрі-файту зійдуться у безпрецедентних поєдинках за титул чемпіонів.

Як і завжди під час спортивних турнірів, учасників підтримуватиме публіка у залі. А команда UA:Перший працюватиме над створенням телевізійної версії Кубка, яка буде показана в ефірі 31 березня, 1, 6 і 7 квітня.

Чотири випуски програми "Чоловічий клуб. Фрі-файт. Кубок України", окрім, власне, видовищних боїв, включатимуть сюжети про учасників, їхню підготовку та емоції до і після поєдинків, коментарі тренерів та експертів, цікаві факти з історії спорту та життя усіх героїв програми, а також підсумковий розбір усіх боїв.

"Телевізійна версія спортивного турніру – це унікальний формат, якого наразі немає на українському телебаченні. І жоден телеканал, окрім суспільного, не міг це розпочати, – говорить засновник фрі-файту, президент міжнародної федерації фрі-файту Андрій Старовойт. – Чим фрі-файт буде цікавий глядачам? По-перше, це бойове мистецтво, яке виникло в Україні. По-друге, це єдиний чоловічий вид спорту. По-третє, фрі-файт – це не просто видовищний бій, а філософія, яка передбачає, у першу чергу, боротьбу із рабством власного "Я" і з вадами свого тіла. Фрі-файт – це спорт справжніх Воїнів, які вміють достойно перемагати та не менш достойно приймати поразку".

Кубок України з фрі-файту: правила (теле)турніру.

Змагання Кубку України з фрі-файту 2017 року відбуваються за коловою системою з проведенням фінальних командних зустрічей за І та ІІІ місце.

До змагань допускаються 6 збірних команд  відібраних на попередніх етапах Кубку, з наступних областей: Івано-Франківська, Сумська, Вінницька, Дніпропетровська, Тернопільська, Київська.

Команди розсіюються жеребом на дві підгрупи – А та Б.

Кожна команда складається з 5 спортсменів – по одному у вагових категоріях 63 кг, 69 кг, 74 кг, 79 кг та 84 кг. Змагання відбуваються в форматі командних зустрічей – дві команди виходять на майданчик і спортсмени – по одному в кожній ваговій категорії – проводять поєдинки. Результат поєдинку зараховується кожній команді.

Команда, яка набрала більше трьох особистих перемог своїх спортсменів в командній зустрічі оголошується переможцем в цій командній зустрічі. Відповідно до кількості командних перемог команда посідає те чи інше місце у турнірній таблиці. Якщо у команд однакова кількість командних перемог, тоді до уваги береться різниця в особистих перемогах-програшах. До плей-офф проходять команди, які посіли І та ІІ місця в своїх групах.

*Фрі-файт (англ. Free-fight – вільний бій) – бойове мистецтво, яке засноване в Україні Андрієм Старовойтом, яке є результатом синтезу досвіду багатьох бойових мистецтв світу. Воно об'єднує в собі найбільш ефективні прийоми ведення бою в різних ситуаціях. Бойова система фрі-файту – це, перш за все, безкомпромісний поєдинок людини з рабством власних вад, боротьба з недоліками свого тіла. Бійці самі створюють свій поєдинок, використовуючи комбінації відомих їм прийомів: в їхньому арсеналі удари руками і ногами, колінами, кидки, больові прийоми і прийоми на удушення.